غذای جان برای نوجوانان

20 شهریور 1397
انتشارات :  
 • عنوان: غذای جان برای نوجوانان
 • ناشر: درسا
 • مترجم: دکتر مهدی افشار
 • نوبت چاپ: اول
 • قطع: رقعی
 • تعداد صفحه: 464
 • شابک: 978-600-336-047-1
 • لینک فروشگاه:

این نسخه از کتاب غذای روح برای نوجوانان با مقدمه دکتر علیرضا شیری به درد همه می خورد، انسان هایی که فشار زندگی، خیانت، از دست دادن سلامت، بهم ریختن اوضاع اقتصادی و سیاسی موجب می شود از بهشت امنیت خویش به بیرون پرتاب شوند و لازم دارند سفری را در درون خود آغاز کنند که مرزهای جدید روحشان را مشخص کنند.

کتاب غذای جان برای نوجوانان  (سوپ جوجه برای روح) یکصد شرح حال خواندنی از بازماندگان سختی های زندگی است و لذا با خواندنش، مرزهای روح خویش را وسیع خواهید کرد.

دکتر علیرضا شیری /

ایران امروزمان پس از تجربه جنگی هشت ساله که بی هیچ تعارف و مجامله ای باید گفت دفاع بود و جنگ نبود، به هر حال نتایجش همانی بود که در مغرب زمین رخ داد، یعنی شکاف میان دو نسل. دو نسلی که دیگر دشوار از یکدیگر شناختی دارند. پدر و مادر فرزند خویش را نمی شناسند، همانی را که با شیره ی جان پرورانده اند و دستش بگرفته اند و پا به پایش برده اند؛ و فرزند پدر و مادر خویش را ناآگاه از وجوه حیات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می دانند. چرا که نسل پیشین با اینترنت و دستاوردهای آن اگر بیگانه نباشد، کم آشناست و در این وانفسا آنچه از دست رفته است و یا لااقل بنیادهایش سست و متزلزل شده، خانواده است، خانواده ای که مأمن آرامش و آسایش بوده، جایگاه راست بالیدن و راست روییدن بوده است و اکنون شتابان به سویی می رویم، در همان مسیری که نوجوانان مغرب زمینی در این مجموعه کژرفتاری ها، نافرمانی ها و سپس اندوه ها و سرخوردگی ها و پشیمانی های خویش را رقم زده اند.

و مترجم با این اندیشه کتاب سوپ جوجه برای روح (غذای جان برای نوجوانان) را به فارسی بازگردانده به این امید که نه تنها نوجوانان ما آن را بخوانند، والدین نیز با مطالعه آن رویکردی آگاهانه نسبت به فرزندان شان داشته باشند.

نگاهی به سرفصل های این روایت صد و یک گانه نشان می دهد که شاخص ترین  آسیبی که متوجه کودکان و سپس نوجوانان و جوانان است، طلاق والدین است. جدایی پدر و مادر تقریبا ریشه ی نیمی از کژرفتاری های فرزندان است. فرار از خانه، روان پریشی، خودآزاری و بی منزلتی، زیر پا گذاردن غرور فردی و فراتر از همه یاس عمیق و در نهایت افسردگی همه و همه نمودهایی است از تک والدی شدن کودک، آن هم در حساس ترین سال های زندگی و شوربختانه شاهدیم که در ایران خودمان شتابناک به همان سوی می رویم که مغرب زمینیان رفته اند و آسیب آن را دیده اند.

دکتر مهدی افشار

غذای جان برای نوجوانان / جک کانفیلد و مارک ویکتور هانسن / دکتر مهدی افشار با مقدمه دکتر علیرضا شیری / نشر درسا

 

http://dorsabook.ir/product/غذای-جان-برای-نوجوانان/

 

ارسال دیدگاه برای این موضوع

(*) پر کردن فیلد های ستاره دار اجباری می باشد. استفاده از کد های HTML مجاز نمی باشد! (آدرس ایمیل و سایت نمایش داده نمی شود!)

 • تهران، خ انقلاب، بین وصال و قدس،
  کوی اسکو، پلاک 12، طبقه همکف
 • 66963035 (021)
 • 66464577 (021)
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کتاب‌فروشی‌های همکار

اخبار و رویدادها

انتشارات درسا انتشارات لیوسا رویدادها 1

انتشارات درسا انتشارات لیوسا رویدادها 2

انتشارات درسا انتشارات لیوسا رویدادها 3

ارسال پیام به ما

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
برای بهبود وب سایت ما از کوکی استفاده میکنیم. برای کارایی بیشتر بهتر است که کوکی ها را فعال نمایید. سیاست کوکی.من کوکی ها این سایت را می پذیرند: موافقم!